Skansen Game Jam 2024 – edycja lokalna

Z ogromną radością pragnę podzielić się relacją z trzeciej edycji naszego lokalnego konkursu programowania gier, który odbył się w malowniczym skansenie w Sierpcu. Konkurs ten, organizowany z myślą o zachęceniu młodzieży z Sierpca i powiatu sierpeckiego do kreatywnego spędzania czasu, przyciągnął młodych pasjonatów technologii i programowania z lokalnych szkół.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego jurora – pana Maćka Miąsika, legendę branży game development w Polsce. Jego obecność dodała konkursowi prestiżu i była ogromną inspiracją dla uczestników.

W konkursie wzięły udział trzy zespoły, łącznie 12 osób, które miały za zadanie stworzyć gry w ciągu 10 godzin.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był „Wyścig z plastikiem”, co skłoniło młodych programistów do przemyślenia problemów ekologicznych i zaproponowania swoich rozwiązań w formie gier.

Konkurs, rozgrywany w formule game jamu, odbył się dzięki dużemu wsparciu lokalnych władz – burmistrza Sierpca, pana Jarosława Perzyńskiego oraz jego zastępcy pana Piotra Nowakowskiego oraz radnych. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zapewnić uczestnikom nie tylko wspaniałe miejsce, ale również poczęstunek i atrakcyjne nagrody.

W wyniku intensywnych zmagań jury wyłoniło zwycięzców:

  • Trzecie miejsce zajęła gra, w której zadaniem gracza było strzelanie do plastikowych butelek, aby jak najszybciej je unieszkodliwić.
  • Drugie miejsce przyznano zespołowi, który stworzył rozbudowaną grę planszową z mapą lochów, gdzie gracze walczyli z plastikowymi potworami.
  • Pierwsze miejsce zdobyła gra, w której gracz wcielał się w żółwia nurkującego w morzu, zbierającego plastikowe odpady. Gra przypominała nieco starą, dobrą ośmiorniczkę z czasów PRL-u.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich kreatywność i zaangażowanie. Już teraz mogę zapowiedzieć, że kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok. Mam nadzieję, że równie udana i inspirująca.

Archived: Gry