Rustler Prologue czyli GTA w średniowieczu z pierwszą aktualizacją

Długość wpisu: 5-7 minut

Czego się dowiesz:

  • o nowych planach wydawcy

Od 9 kwietnia można pobrać wczesne demo gry określanej mianem GTA w średniowieczu. Właśnie ukazała się aktualizacja, w której twórcy idą za radą graczy. 
W produkcję “Rustler” (Grand Theft Horse) zaangażowane jest Jutsu Games znane ze swoich wcześniejszych produkcji o operatorach numerów alarmowych 911 i 112.
Tym razem studio postawiło na zupełnie nowy gatunek. Z humorystycznych opisów gry umieszczonych pod zakończoną sukcesem kampanią kickstarterową (w przeliczeniu ponad 100 tys zł), możemy się dowiedzieć co będzie zawierała pełna wersja gry. Mowa jest m.in. o misji związanej z udowodnieniem tego, że ziemia jest płaska, o superbohaterze imieniem Iron Maiden czy o poszukiwaniu świętego graala. W skrócie spora dawka nawiązań do popkultury oraz aktualnych wydarzeń okraszona sporą dozą humoru. 
Spośród licznych inspiracji grą GTA wymienić można: pościgi policji konnej, możliwość przemalowania konia, słuchanie stacji radiowej w postaci barda (grajek na gitarze) oraz strzelaniny z użyciem automatycznej kuszy. Autorzy zapowiadają liczne misje i wątki poboczne lecz informują również o wysokich wymaganiach sprzętowych.
Dla przyjemnej rozgrywki w demo, gracz powinien dysponować sprzętem z procesorem Core i5, kartą NVIDIA GTX 1060 i min. 8 GB ramu. Jak na aktualne standardy przystało demo posiada w nazwie słowo Prologue i jest możliwe do pobrania bezpłatnie pod adresem https://store.steampowered.com/app/1232710/Rustler_Prologue.
Wydana 18 kwietnia aktualizacja zawiera poprawki dotyczące sterowania, jazdy konnej oraz wydajności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to pełna wersja gry będzie gotowa w 3 kwartale 2020.